Istorijski

Crnogorska istorija (EN)

70,00

The book is also available in English language. Montenegrin history covers a large historical period – from prehistory to the restoration of Montenegrin independence, at the 2006 referendum. During this period, the history of the state and society, economic life, history of institutions, Montenegrin cultural heritage – everything that is important in these segments of Montenegrin history is explained or mentioned in the book.

Crnogorska istorija

50,00

Djelo Crnogorska istorija obuhvata veliko istorijsko razdoblje – od praistorije do obnove nezavisnosti  Crne Gore, na referendumu 2006. godine. Tokom ovog dugog perioda, obrađivana je istorija države i društva, privredni život, istorija institucija, crnogorsko kulturno nasljeđe…  Sve što je bitno u ovim segmentima istorije Crne Gore, u ovoj knjizi je najsažetije objašnjeno ili pomenuto.

Početak srpske okupacije

25,00

Navršilo se stoljeće od Podgoričke skupštine. Od sramne i lažne „Velike narodne skupštine”, montiranog i veleizdajničkog skupa. Atmosfera u kojoj je protekao taj „jubilej” otkrila je veličinu konfuzije u kojoj se nalazi crnogorska inteligencija. Naši intelektualci su u javnim nastupima ispoljili veliko nerazumijevanje događaja od prije jednog vijeka, ne uspijevajući da u njima uoče ono što je ključno.

Sto ličnosti Crne Gore 1918-2018

Original price was: 50,00€.Current price is: 15,00€.

Publikacija “Sto ličnosti Crne Gore 1918-2018” zbirka je biografskih portreta ličnosti koje su ostvarile najznačajnije domete u oblastima kojima su se bavile i koje, što je jednako važno, svojim djelom i stavovima najbolje reprezentuju vrijednosti crnogorskog društva i njegovo kulturno-istorijsko nasljeđe.

Guvernadurstvo – mitropolitska kontroverza u crnogorskoj istoriografiji

10,00

Karakter ove knjige opredijeljen je pretpostavkom da osvrt na interpretaciju bitnih aspekata guvernadursko-mitropolitske kontroverze u publikacijama čiji autori slove kao poznati i priznati crnogorski istoričari, ili pisci koji (iz afiniteta ili „po pozivu”) izučavaju crnogorsku istorijsku prošlost – ne podrazumijeva nikakvo pisanje „knjige nad knjigama”.